30 listopada - 6 grudnia 2025 – I TYDZIEŃ ADWENTU
Ogłoszenia Duszpasterstwa Akademickiego "Na Czarnej"
- Dziś w naszym duszpasterstwie rozpoczynamy Akademickie Rekolekcje Adwentowe – Reset serca: wolność od środka. Spotykamy się codziennie do środy 3 grudnia o godz. 19.30 na Mszy św. z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje prowadzą Siostry Misjonarki ze wspólnoty Sług Ewangelii Miłosierdzia Bożego. Od godz. 19:00 okazja do spowiedzi.
- We wtorek 2 grudnia zapraszamy studentów, którzy chcieliby wspomóc Caritas akademicką w przygotowaniu posiłku dla potrzebujących mieszkańców Wrzeszcza. Spotykamy się w salce akademickiej o godz. 18.00.
- (nie wiadomo, czy będzie) W czwartek 4 grudnia zapraszamy na godz. 19.00 do salki akademickiej na Wspólnotówkę, czyli spotkanie integracyjne przy herbatce, planszówkach i innych atrakcjach. Szczegóły u liderów.
- W piątek 5 grudnia w ramach dyżuru duszpasterskiego można skorzystać z sakramentu spowiedzi św. lub rozmowy w godz. od 16.30 do 19.00 w salce przy kaplicy. Godzinę spotkania można umówić osobiście lub mailowo: pasterz@naczarnej.pl.
-
Nasze duszpasterstwo akademickie podczas rekolekcji prowadzi zbiórkę, której celem jest wsparcie niepełnosprawnych podopiecznych domu dziecka w Oliwie. Chcemy pomóc młodym osobom, które po ukończeniu 18. roku życia potrzebują bezpiecznego miejsca do życia. Dodatkowo pragniemy udzielić symbolicznej pomocy starszej pani, którą dobrze znamy i która znajduje się w trudnej sytuacji. Przed wejściem będą czekać przedstawiciele duszpasterstwa, którzy będą prowadzić zbiórkę do puszek. Można również przekazać darowiznę za pomocą BLIKA.
Pobierz jako PDF